OBCHODNÍ PODMÍNKY

1/ OBJEDNÁNÍ FOCENÍ

Focení lze objednat telefonicky, formou sms, e-mailu či FB zprávy. Termín musí být mezi klientem a fotografem vždy potvrzen písemně.

2/ OBJEDNACÍ LHŮTA

V současné době je objednací lhůta 2-3 týdny v závislosti na druhu focení.

3/ ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ

Domluvením termínu na focení klient potvrzuje, že se seznámil s mým portfoliem a je si vědom ceny za focení a rozsahem služeb. Jakékoliv služby navíc jsou zpoplatněny, o jejich ceně je možné se informovat. Fotografie z rodinného, portrétního focení obdržíte na úschovnu. 

Na mých fotografiích se snažím zachytit co nejvěrnější odraz reality, tedy v základních úpravách (lehká retuš nedokonalostí pleti (akné, jizvy, flíčky), kontrast, barevné tónování, ořez,…)neprovádím razantní změny vzhledu, tzn. změny proporcí těla, změny pozadí a jiné velké grafické úpravy. Pokud tyto práce vyžadujete, informujte se o jejich ceně. Retušuji pouze to, co má dočasný charakter (opar, akné, škrábance). Součásti vašeho vzhledu retušovány nejsou (nezvětšuji prsa, neodstraňuji spodní víčka, neubírám kilogramy) Prosím, na focení se dostavte s umytými, upravenými vlasy. Pokud máte nejednotnou pleť, použijte alespoň slabý make up. Oblečení vybírejte padnoucí. Pokud nejste smíření se svou postavou, volte lichotivé oblečení. 

 4/ CENA FOTOGRAFICKÝCH SLUŽEB

Cena fotografických služeb a jejich rozsah se řídí aktuálně platným ceníkem uvedených na těchto webových stránkách ke dni objednávky focení.

 5/ SPLATNOST CEN

Cena fotografických služeb je splatná ihned po focení  platbou na účet. Po finálním výběru počtu fotografií dle náhledové galerie se případně hradí doplatek fotografií nad rámec balíčku a to na účet.  Termín dodání fotografií se počítá až od data připsání finančních prostředků na účet fotografa. Nebude-li focení uhrazeno, nebudou na fotografiích zahájeny jakékoliv práce a fotografie nebudou zákazníkovi předány.


FOTOGRAF SI VYHRAZUJE PRÁVO ZAPLACENÍ ZÁLOHY NA FOCENÍ VE VÝŠI 500-1000 Kč (Při zrušení termínu z důvodu nemoci či jiných vážných důvodů lze využít zálohu na jiné focení však maximálně do 2 měsíců) po té záloha propadá.

 6/ VÝBĚR FOTOGRAFIÍ

Fotografie jsou vybírány klientem online v klientské zóně na základě přístupového odkazu zaslaného na email. Náhledy budou klientovi k dispozici do 5 pracovních dnů od realizace focení. Náhledové fotografie nejsou jakkoliv upraveny, jsou určeny pouze k výběru. Tyto fotografie jsou majetkem fotografa, je zakázáno si je stahovat, zveřejňovat či jakkoliv upravovat. Výběr fotografií (čísla fotografií jsou uvedena v náhledové galerii) k finální úpravě je nutné zaslat vždy v co nejkratším možném termínu.

 7/ ZPRACOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ

Vyhotovené fotografie budou klientovi předány nejdříve v elektronické formě přes webovou stránku www.uschovna.cz, a to do 2-3 týdnů od připsání úhrady na účet fotografa. Je možné fotografie vyhotovit do 72hodin od úhrady, a to za příplatek 1000 Kč. Zpracování svatebních fotografií trvá 6 – 9 týdnů (o prázdninách až 11. týdnů) od Vašeho termínu. V případě tisku  je nutné tyto fotografie odsouhlasit k tisku. Tištěné fotografie budou klientovi předány osobně, či zaslány poštou obyčejnou zásilkou do 5 dnů od odsouhlasení fotografií k tisku. Fotografie lze dle domluvy vypálit na CD. Neupravené fotografie klientům v žádném případě neposkytuji.

8/ FORMÁT HOTOVÝCH FOTOGRAFIÍ

Hotové fotografie budou klientovi předány v maximálním možném rozlišení, ve formátu jpg.

9/  REKLAMACE

Není možné reklamovat barevnost či světlost fotografií. Objednáním k focení klient souhlasí s mým stylem fotografií. Jak jejich podáním, tak finální úpravou – tedy jak formou, tak úrovní retuše včetně retuše pleti a zvýraznění očí. Všechny zakázky jsou retušovány ve stejném stylu jako předešlé fotografie uvedené na této webové stránce či mých sociálních médiích. Nespokojenost či nesouhlas s mým stylem a úrovní retuše není důvodem k reklamaci zakázky.   

10/ SOUHLAS SE ZVEŘEJNĚNÍM FOTOGRAFIÍ

Fotografie nejsou nikdy zveřejněny bez předešlého písemného souhlasu klienta (email, FB zprávy, SMS) . Všechny fotografie zveřejněné na mých webových stránkách či navazujících sociálních sítích tento souhlas mají. Souhlas se zveřejněním fotografií je možné klientem kdykoliv písemně odvolat.

11/ NESPOLUPRACE S FOTOGRAFEM

V případě, že Vaše dítko, případně partner, manžel nespolupracují při focení, fotograf nenese odpovědnost za výsledek.
Samozřejmě dělám a udělám vždy maximum pro nejlepší výsledek.

Neupravené snímky (JPG ani RAW) neposkytuji. Postprodukce je vizitkou fotografa. 

fotograf slaný kladno rakovník praha zličín těhotenské focení rodinné focení focení v kostýmech v přírodě v ateliéru líčení portréty profi fotograf